Beyaz Dövmeler
3 Eylül 2015
3 Boyutlu Dövmeler
12 Eylül 2015

Kuru kafanın şeytani figürü, dövme yaptıranlar arasında en çok tercih edilen, klasikleşmiş simgelerden biridir. Kafatası simgesinin gizemi onu dövme ile ilgilenenler arasında oldukça popülerleştirmiştir. Çok çeşitli modellerle tasarlanabilmesi figürün beğenilirliğini arttırmıştır.

Kuru Kafa Dövmesinin Anlamı

Peki nedir bu korkunç ve estetik kuru kafa figürünün anlamı? Kuru kafa, şeytani bir simge olarak görülmekle beraber, anlamı gizem ve ölümdür. Kafatası figürü, değişik tasarımlarla insanların vücudunda yer edinir ve verilmek istenen mesaj ölümden korkulmadığıdır.

Kuru Kafa Dövmelerinin Çeşitliliği

Genellikle erkekler arasında yaygın bir dövme figürüdür ve çoğu zaman siyah, koyu renklerde tasarlanır. Kuru kafanın yanına farklı karamsar figürler de eklenebilir, veya tam tersi kafatası şirin gösterilerek ironik tasarımlar yapılabilir (kataloğumuzda örnekleri mevcut). Ölüm tehlikesi içeren çapraz kemiklerin arasında, vahşi ve alevler arasında, gül veya haç ile süslenmiş kafatası dövmeleriyle de sık sık karşılaşmaktayız. Kuru kafalar vampir veya şeytan kafatası olarak da resmedilebilir.

Farklı Kültürlerde Kafatası

Kuru kafa figürü farklı kültürlerde farklı anlamlara gelebilmektedir. Hindistan’da kafatası kolyeleri oldukça popülerdir ve bu kolyeler insanlara ölümü anımsatır. Tibetliler arasında da bu kolyeler çok kullanılmaktadır. Kızılderililer kuru kafayı ölüm günü olarak algılar ve ölüme geçiş olarak görür. Hristiyanlıkta ise kuru kafa ve iskelet aslında iyi bir anlama gelir, ruhun özgürlüğünü ve sonsuzluğunu simgeler.

Kafatası sembolünün algısı zamanla şeytani anlamlara yoğunlaşarak Heavy Metal hareketinin simgesi haline gelmiştir. Halloween yani cadılar bayramı kutlamalarında da kendisini çok sık görmekteyiz.

Eğer siz de kuru kafa dövmesi yaptırmak istiyorsanız, aşağıdaki dövme modelleri kataloğumuzda anlamlı, eğlenceli ve yaratıcı kafatası dövmelerini bulabilirsiniz.

Bu sayfaya 226 kez bakıldı. Sayfaya puan verin:
Kafatası (Kuru Kafa) Dövmeleri
55 Oy